QTZ100 систем кула кран камера за странските пазари

Краток опис:

Quick Details Feature: Tower Crane Condition: New Application: construction and building Rated Loading Capacity: 1.3t-8t tower crane camera system Rated Lifting Moment: ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Тема: кула Крејн
  • Состојба: нови
  • Примена: изградба и изградба на
  • Отценети Вчитување капацитет: 1.3t-8t систем кула кран камера
  • Отценети лифтинг момент: 1000Kn.m кула кран камера систем
  • Макс. Укинување на полнење: 8ton кула кран камера систем
  • Макс. Дигање Висина: 150 метри кула систем кран камера
  • Век: 3-60m кула систем кран камера
  • Земја на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: QBD кула систем кран камера
  • Број на моделот: QTZ100 (6013) систем кула кран камера
  • Сертификација: ISO9001
  • Гаранција: 12 месеци
  • По-продажба на услуги обезбедени од: Странство достапен сервис центар
  • Име на производ: QTZ100 систем кула кран камера за странските пазари
  • брзината на движат: 0.62 r / min
  • брзината на trolleying: 40/20 m / min
  • контакторот: Шнајдер
  • на слободна стои висина: 50
  • брзина за дигање: 0.6m / min
  • главната ремен (L * T): 135 * 135 * 12 (mm) (плоштадот цевка челик)
  • делот на јарболот (L * W * H): 1.8 * 1.8 * 2.8 (m)
  • суровина: Q345B Mn челик
  • брзина на дигалки: 80/40/10 (2 стапка) / 40/20/5 (4 стапка) m / min

  Пакување и испорака

  пакување Детали стандардниот пакет во 40'HQ морето сад за QTZ100 систем кула кран камера за странските пазари
  Време на испорака 20 работни дена по добиени 30% аконтација на корисникот

   

   

  Производство Опис на кула кран

  QTZ серија кула кран е наш голем пазар популарни производи, со хидраулични Маратон систем, QTZ100 (6013), со должина од 60 метри бум, 3-60m работни радиус, 8t максимум оптоварување, 1.3t врвот оптоварување, 150 метри висина максимум со ѕид прилог рамки. 1,8 * 1,8 * 2,8 јарболот дел, посебно за поморскиот транспорт.

  Кула кран  highlightings

  1: суровина од домашни познати големи челик фабрики.

  2: електрични влада ги усвои Франција Шнајдер контактор

  3: кочница тркала усвојува фрлија челик, површината калење и надворешни кружни,

  4: derricking механизам со слободен одржување планетарен редуктор и конус кочница мотор,

  5: се движат моторни донесува намотка мотор и хидрауличен пренос

  7. хуманизирано дизајн кабина

  6: робот автоматски систем за заварување

  7: Автоматско детонација коло и spaying склопување

  Главните технички параметри

  Главните технички параметри на QTZ100 (6013) кула кран

  Основни висина

  50

  максимална висина

  150

  должина на стрелата

  60m

  Максимална тежина кревање

  8t

  главната акорд

  агол челик 135 * 135 * 12 (мм) копче внатрешна засилување

  стандардни спецификации фестивал

  1.8 * 1.8 * 2.8 (m)

  главниот доводен

  380V / 50Hz (или како на ur барање)

  Потребни електрична енергија (вкупна моќност)

  60.85Kw

  спецификација механизам 

  спецификација механизам

                  a = 2

                  a = 4

     KW

  дигалки и кранови

   mmin

     80

       40

     40

     20

     37/37

     Т

     2.5

       5

     5

     10

  Trolleying

  m / min

                   58,6 / 29,3 / 8.79

     5.5

  движат

  r / min

                   0.61

     5.5 * 2

  качување

  m / min

                   0.4

     7.5

  Потребни електрична енергија

                   61Kw

  главниот доводен

                   ~ 380V / 50Hz (или како на ur барање)

  должина на стрелата

                   65 милиони

  противтежа

                   22.5t

  Капацитетот на ставање 

  должина стрелата (m)

   

  3-13

  18

  22

  26

  30

  34

  36

  40

  44

  48

  50

  54

  58

  60

  5t-27 милиони

  2 стапката 

  8

  5.71

  4.56

  3.74

  3.15

  2.71 2.53

  2.22

  1.97

  1.76

  1.67

  1.5

  1.36

  1.30

  10т-14m

  4 стапка

  4 4 4

  3.74

  3.15

  2.71

  2.53

  2.22

  1.97

  1.76

  1.67

  1.5

  1.36

  Преземи како PDF ->


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи